BAŞKANIN MESAJI  Başlarken...

Cemiyetimizin kuruluşunun üzerinden 16 yıl geçti. O günden bu güne zor yollar kat edildi. Ben ve arkadaşlarım 2011’de cemiyet yönetimine talip olduğumuzda değişimden ve farklılıktan bahsettik. Bu yolda bizce önemli adımlar atıldı. Halen de çalışmaya, farklılık sergilemeye devam ediyoruz.

Büyük ölçüde arkadaşlarımızın takdirleriyle karşılaşıyoruz. Elbette takdir edilecek kadar eleştirilecek taraflarımız da oldu. Ancak biz her zaman mesleki bir örgütlenmeden yana, gazetecileri cemiyetimizin etrafında toparlamak için çabaladık.

Siyasetten ve ötekileşmekten uzak durduk. Bize atfedilen yakıştırmalara kulak tıkayıp mesleğe yönelik hep bir şeyler yapmanın derdine düştük. Bu bağlamda daha çoğulcu adımlar attık. Herkesin içinde olacağı güçlü bir Vangölü Gazeteciler Cemiyeti oluşturmak istedik.

Gazetecilere karşı işlenen tüm hukuksuzlukların hep karşısında gücümüz yettiği kadar durmaya çalışıyoruz. Sosyal ve kültürel anlamda etkinliklerimiz oldu. Kimilerinin istekleri doğrultusunda değil, mesleğin vermiş olduğu adap ölçüsünde yarın beklentisi olmadan arkadaşlarımla çalışıyoruz.

Mesleki gelişim, değişim ve yeni projelerle birlikteliğimiz için çabalayacağız. Hedefimiz, dünün hesapları olmadan yarın ne yapabilirizin düşüncesiyle cemiyetimizi biraz daha ileriye taşımak olacaktır. Bu elbette sadece bizimle olmayacak. Sizlerden gelecek paylaşımlar ve desteğinizle iyiyi ortaya koyacağız.

Saygıda kusurun olmadığı, birliktelik duygusu ve ortak yönetsellikle cemiyeti daha ileriye taşımanın beklentisiyle hepinize en derin saygılarımı sunuyorum…

 

Esen kalın...

 

Başkanın Diğer Yazıları

Başlarken...

Duyurularımız

Basın Açıklamaları

Başkanın Mesajı


  • Fatih Sevinç
  • Cemiyet Başkanı

Üyelik