TARİHÇEMİZ


Vangölü Gazeteciler Cemiyeti


Cemiyetimiz 24 Aralık 1998 yılında Vangölü Havzası Gazeteciler Cemiyeti olarak kuruldu. M.Emin Toker, Yaşar Erik, Ekrem Sinaner, Yusuf Ziya Cansever, Alİ Karadeniz ve Sebahattin Yılmaz’ın bir araya gelmesiyle kurulan cemiyetimizin kurucu başkanlığını Mehmet Emin Toker yapmıştır.


Kuruluş aşamasında yönetim kadar ismini sayamadığımız onlarca gazeteci de cemiyetin kurulmasına büyük katkı sağlamıştır.
İlk idari ofisini 1999 yılında Ordu Caddesi’ndeki Belediye İş Merkezinde açan cemiyetimiz, 02.09.1999 tarihinde yapılan genel kurulla isim değişikliğine giderek Vangölü Gazeteciler Cemiyeti adını almıştır.


Tüzüğün öngördüğü hükümler ile dernekler yasası çerçevesinde ve gazetecilik mesleğinin gereği olan kamu hizmetine yönelik faaliyetlerde bulunan cemiyetimiz, üyelerinin sosyal, kültürel, ekonomik ve mesleki sorunlarının çözümü için çalışmaktadır.


Kuruluşundan bu yana geçen süre içinde Mehmet Emin Toker, Ferit Hayva, Yahya Öylek ve Fatih Sevinç'in başkanlık yaptığı cemiyetimizde, yönetim kurulu başkanlığını Osman Bekleyen yürütmektedir.


 

Duyurularımız

Basın Açıklamaları

Başkanın Mesajı


  • Fatih Sevinç
  • Cemiyet Başkanı

Üyelik