HAKKARİ DE GAZETECİLERE YÖNELİK OLAYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

09.12.2014

Basına ve kamuoyuna...

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hakkari İl Başkanlığının, hafta sonu Yüksekova ilçesinde yaşanan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili kent merkezinde yaptığı açıklama sonrasında, Dicle Haber Ajansı Muhabiri Beritan Yılmaz polisler tarafından herhangi bir sebep sunulmadan karga tulumba gözaltına alınmış, olaya tepki gösteren bir grup ise polise taşlı saldırıda bulunmuştur.

Bu sırada gelişmeleri takip eden Doğan Haber Ajansı Hakkari Büro Şefi ve cemiyetimiz üyesi Behçet Dalmaz, atılan taşların kafasına isabet etmesi sonucu yaralanmıştır. Meslektaşları tarafından hastaneye ulaştırılan Dalmaz’ın tedavisi devam etmektedir.

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti olarak, sebepsiz yere gözaltına alındıktan kısa süre sonra serbest bırakılan meslektaşımıza karşı polisin sergilediği tavrı ve göstericilerin hedef gözetmeden attığı taşlarla yaralanan arkadaşımıza yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Tek amacı kamuoyunu bilgilendirmek olan gazetecilere yönelik bu ve benzeri saldırıların son bulmasını temenni ediyor, her iki meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

VANGÖLÜ GAZETECİLER CEMİYETİ

YÖNETİM KURULU

Duyurularımız

Basın Açıklamaları

Başkanın Mesajı


  • Fatih Sevinç
  • Cemiyet Başkanı

Üyelik